Pohřební síň
Byla zde vybudována v roce 1954. Tehdy se na ní podíleli především místní občané a sousedi Žák, Bělka, Vyskočil a hlavně zednickým mistr Václav Mikeš.
Po rekonstrukci v roce 2000 byla síň prodloužena, aby vyhovovala předpisům a byl do ní zřízen nový vstup pro vjezd pohřebního vozu. Zvláštní péče byla věnována na konzervování původní symbolické fresky Života a Smrti a byla pořízena její věrná mozaiková kopie. Práce byla zadána specializované výtvarnici z Jablonce nad Nisou, stála 400 tisíc korun a měla by vydržet sto let. Nově byl vystavěn vstupní areál s čekárnou, WC a nezbytným zázemím, včetně parkoviště vozů. Zároveň byl nahrazen rozpadající se plot novým z prefabrikátů.
Čejetice a tím i město Mladá Boleslav tak získaly důstojný hřbitovní areál, zvláště vhodný pro rozloučení v úzkém rodinném kruhu, jak se dnes často stává zvyklostí. Pozvolna se začíná zaplňovat i urnový háj, neboť spodní voda neumožňuje na zdejším hřbitově přímé pohřbívání do země.
Při pozorném procházení hřbitovem a pročítání jmen zesnulých spoluobčanů, začínají se nám pomalu objevovat v naší mysli, ať už se v Čejeticích jakkoliv angažovali, anebo jen zde měli svůj domov či rodiště a nyní si zasluhují naši tichou vzpomínku.