Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Oslavy 100. výročí vzniku baráčnické obce Čejetice

Vážené tetičky, sousedé, obyvatelé Čejetic, hosté,

Je tu náš velký den. Již 27. května odpoledne se uskuteční na hřišti TJF Čechie Čejetice dlouho očekávaná akce.

Baráčníci Čejetice Vás co nejsrdečněji zvou na Oslavy 100. výročí vzniku baráčnické obce Čejetice. ❤️

Dne 13. – 14. 5. (sobota a neděle) – proběhne osobní zvaní po domácnostech v Čejeticích. Čejetice jsou rozděleny na 4 skupiny tetiček a sousedů.

Program 27.05.:

12:00 hodin – řazení průvodu na spojnici ulic Nezvalova a Příčná – do průvodu se můžete všichni zapojit!!! Součástí průvodu budou naši krojovaní sousedé na koních 🐴, prapory obcí, legionáři, děti s májkou, krojovaní, živá hudba a ostatní obyvatelé Čejetic.

12:15 hodin – odhalení a posvěcení památníku baráčníků 🎊 – průvod dojde k místnímu obchodu, na spojnici ulic Jabloňová a Vodárenská, zde bude odhalen památník baráčníků – odhalení provede rychtářka – Jaroslava Stará, syndik Luděk Čeřovský a soused Jaroslav Šebek. Posvěcení provede arciděkan Římskokatolické farnosti Ing. Mgr. Pavol POLÁČEK.

12:25 hodin – zasazení památného stromu ve Vodárenské ulici. 🌳

Dále bude průvod pokračovat ulicí Choboteckou na místní hřbitov. Zde budou položeny květiny zemřelým rychtářům a činovníkům, kteří se za 100 let podíleli na činnosti v Čejeticích. Průvod bude dále pokračovat ulicí Jabloňová. Návštěvníci se oddělí od průvodu na rohu ulice Jabloňová a U hřiště. Průvod projde ulicí U Hřiště a na sportovní stadion vstoupí zadním vchodem, kde bude slavnostní nástup.

13:00 hodin – kulturní program na hřišti:

Zahájení programu přivítaní rychtářkou Čejetic, rychtářem V. Župy, zástupcem města a legionáři.

Zavěšení vyšívané stuhy na prapor rychtářem V. Župy s. Karáskem.

Živá hudba Mladá dechovka Jablonec nad Nisou 🎺🎷🎼, folklorní soubory Šafrán, Jarošovci Mělník a Řepov, Česká beseda, taneční skupina NEXT, ZŠ Dalovice 🎼, MŠ Štěpánka Čejetice a další.

18:00 hodin dražba naší májky – dražbu řídí s. Luděk Čeřovský

19:00 hodin volná zábava v přední části hřiště s reprodukovanou hudbou – do ranních hodin.

Stánky s výrobky: perníčky, výrobky ze slámy, keramika, květiny, MiHáček (háčkované výrobky), 🪡 výrobky ze dřeva, Centrum 83 a další. ❤️

Stánky s občerstvením: 👨‍🍳👩‍🍳

Občerstvení pro vás zajistí Jarmila Klacková ve svém mobilním bistru. Těšit se můžete na její lahodné sezónní dobroty z domácích surovin, uspokojí vegetariány i masíčkáře. 🌮🥘 Sladké dobroty připraví Martina Jírová. 🍰 Zveme vás na vynikající kávu. ☕ Kavárna Pohoda – víno, 🍷nealkoholické ovocné pivo, 🍺 káva. Tři místa s pivem 🍺 a nealkoholické občerstvení obstará místní Krmelec u Štáce, který také nabídne klobásy, párky v rohlíku, nanuky, kýtu na ohni, 🍗 špekáčky, baráčníci Čejetice mají sladké dobroty a další. 🌮

Pro děti:

od 13:00 – 16:00h. Skácí hrad pro nejmenší a velký hrad pro děti větší, tetování a další…

V místní hospůdce – výstava krojů, fotek a kroniky baráčníků Čejetice – s historii Vás seznámí t. Marie Karbusová.

Akci moderuje Jan Stinka. 🎤

Hlavním pořadatelem s. Luděk Čeřovský.

Spolupořadatelé, kteří budou označeni šerpami se budou pohybovat po celém areálu. Tyto osoby Vám zodpoví případné dotazy.

Vstupné dobrovolné.

Těšíme se na Vás! Vaši baráčníci z Čejetic. ❤️

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment